Na procese s Lehelom Horváthom v stredu pred súdom vypovedali traja svedkovia

Na procese s Lehelom Horváthom, ktorý je označovaný za hrobára zločineckej skupiny sátorovcov, v stredu pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku (ŠTS) vypovedali traja svedkovia.

Na procese s Lehelom Horváthom v stredu pred súdom vypovedali traja svedkovia
Foto: Parameter - archív

Pôvodne bolo predvolaných sedem svedkov, zvyšní sa ospravedlnili zo zdravotných dôvodov. Pojednávanie je naplánované aj na štvrtok (15. 4.). Ďalšie termíny vytýčil súd na koniec apríla a na máj.

Naposledy koncom marca pred ŠTS vypovedali odsúdení členovia skupiny sátorovcov Kristián Kádar a Juraj Bugár alias Bugi. Lehel H. je aktuálne väzobne stíhaný. ŠTS koncom februára zamietol jeho žiadosť o prepustenie.

Lehel Horváth je okrem vrážd obžalovaný aj zo skutkov podporovania a zosnovania zločineckej skupiny sátorovcov a krádeže 45,5 milióna slovenských korún z bezpečnostnej schránky v Dunajskej Strede. Medzi zavraždenými je bos skupiny sátorovcov Ľudovít Sátor, k vražde ktorého sa Lehel H. v roku 2010 priznal. Telo sa nenašlo, páchatelia mŕtvolu údajne viac ráz vykopali a ostatky premiestňovali.

Medzi ostatnými obeťami sú biele kone, ale aj jeden z ďalších bosov gangu Andor Reisz. Lehel Horváth ho mal zavraždiť v roku 2006 po dohode s ďalšími členmi skupiny. Prvej vraždy Čabu Kariku sa mal dopustiť už v roku 2003. Obete zakopával v areáli bývalého družstva v Čótfe pri Dunajskej Strede.

TASR