Na Slovensku v stredu pribudlo 53 prípadov ochorenia COVID-19

V stredu (8. 7.) na Slovensku pribudlo 53 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 1851 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Na Slovensku v stredu pribudlo 53 prípadov ochorenia COVID-19
Foto: TASR/AP

Z 53 nových prípadov je 14 z Prešovského kraja, 12 z Košického kraja, 11 z Bratislavského kraja. V Žilinskom kraji evidujú desať, v Trnavskom kraji tri, v Nitrianskom kraji dva prípady a v Trenčianskom kraji jeden nový prípad.

Ešte pred zverejnením stredajších štatistík informoval o počte nových prípadov na sociálnej sieti predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO).

"Príliš veľa na to, aby sme sa naďalej mohli spoliehať len na zodpovednosť ľudí. Bohužiaľ,"

uviedol premiér.

Dosiaľ sa vykonalo 223.778 testov, pričom počas stredy laboratóriá otestovali 2284 vzoriek. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 1477 ľudí, v stredu pribudli štyria vyliečení pacienti.

Hospitalizovaných je desať osôb, z toho v siedmich prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú traja a na pľúcnej ventilácii jeden pacient.

Na Slovensku počas stredy nepribudlo úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkový počet úmrtí je dosiaľ 28. Sedemdňový kĺzavý medián je aktuálne na hodnote 20.
TASR