Na výstavisku sa stretli chovatelia psov z 32 krajín

Na nitrianskom výstavisku Agrokomplexu sa v piatok stretli chovatelia psov z 32 krajín sveta. Celkovo 35 rozhodcov z Európy i USA bude počas troch dní posudzovať 6564 psov a sučiek.

Na výstavisku sa stretli chovatelia psov z 32 krajín
Foto TASR: Henrich Mišovič

Popri troch medzinárodných výstavách psov sa na výstavisku koná aj Svetová špeciálna výstava slovenských národných plemien a Svetová špeciálna výstava amerických staffordshírskych teriérov Amstaff Major.

Podľa riaditeľa organizačného výboru Róberta Kanása je výstava amerických staffordshírskych teriérov Amstaff Major s takmer 300 prihlásenými jedincami v tomto roku jednou z najväčších výstav tohto plemena na svete.

Prvý deň výstavy je vyhradený pre Svetovú špeciálnu výstavu slovenských národných plemien. Predstavia sa na nej plemená slovenský čuvač, slovenský hrubosrstý stavač, slovenský kopov, tatranský durič a československý ovčiak.

V sobotu 8. júna sa na výstavisku uskutoční Medzinárodná výstava psov – Grand Prix Slovakia Winner show 2019 a Svetová špeciálna výstava Amstaff Major. Nedeľa bude patriť Medzinárodnej výstave psov – Derby Winner show 2019. 

tasr