Na záver utorkového pojednávania vypovedali svedkovia o vražde P. Molnára

Na záver utorkového pojednávania vypovedali pred senátom Špecializovaného trestného súdu svedkovia Zsolt Mészáros a Peter Koczkás o vražde Petra Molnára. Z tej sú obžalovaní údajní vykonávatelia vraždy novinára Jána Kuciaka.

Na záver utorkového pojednávania vypovedali svedkovia o vražde P. Molnára
Na snímke predvolaní svedkovia zľava Maroš Vachna, Peter Koczkás a Zsolt Meszáros - foto: TASR – Jakub Kotian

Koczkás, ktorý pozná obžalovaného Tomáša Sz. roky, po smrti Molnára počul, že obchodoval s drogami. Prišlo mu to zvláštne. Po zadržaní Tomáša Sz. za vraždu Kuciaka si uvedomil, že jeho bratranec mohol klebety počuť od svojho švagra Tomáša Sz. a mohli slúžiť na odvedenie pozornosti. Myslí si, že jeho bratranca na šírenie klebiet zneužil obžalovaný. 

„Molnár bol veľmi čestný a každému pomáhal a asi mu závideli ten majetok”

– uviedol Koczkás na margo obžalovaných.

Klebety o predávaní drog počul aj svedok Zsolt Meszáros, ktorý pracoval v Molnárovej firme. Dosvedčil, že klebety počul až po vražde podnikateľa. Meszáros našiel po vražde Molnárovo telo.

Na súde v utorok vypovedal aj majiteľ svadobného štúdia a modelingovej agentúry zo Svidníka Maroš Vachna. Pre toho fotila aj dcéra Aleny Zs. Z jeho výpovede nebolo súdu jasné, čím vie prispieť k objasneniu skutkového stavu vraždy. Splnomocnenec poškodených Roman Kvasnica skonštatoval, že by sa svedka spýtal oveľa viac otázok, avšak môže to urobiť až potom, čo sa prečíta Threema medzi Alenou Zs. a Marianom K.

Hlavné pojednávanie bude pokračovať v stredu (22. 2.), keď má byť opätovne prítomná aj Alena Zs. Na začiatku pojednávacieho dňa avizovala predsedníčka senátu Ružena Sabová, že v stredu oznámi, ako sa senát postaví k oboznamovaniu prepisov cez aplikáciu Threema.

Na súd by sa mali v stredu opätovne dostaviť aj členovia komanda, ktoré sledovalo novinárov, Peter Tóth, Štefan Mlynarčík a Miroslav Kriak.

Z vraždy novinára a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní Marian K., Alena Zs., Tomáš Sz. a Miroslav M. Marian K. si mal podľa prokuratúry objednať Kuciakovu vraždu z pomsty za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti. K vražde novinára sa priznal Zoltán Andruskó, ktorý je už za vraždu právoplatne odsúdený po schválení dohody o vine a treste. K samotnej streľbe sa priznal Miroslav M., v prípade je naďalej obžalovaný. Údajný objednávateľ Marian K., sprostredkovateľka Alena Zs. a jeden z vykonávateľov Tomáš Sz. naďalej trvajú na svojej nevine.

TASR