NAKA zasahovala voči skupine obchodujúcej s heroínom, obvinili 7 ľudí

2022. November 1. - 09:13

Polícia obvinila zo závažnej drogovej trestnej činnosti sedem ľudí, mali obchodovať s heroínom. Zadržali ich počas štvrtka (27. 10.) v rámci akcie Cirkus na viacerých miestach Slovenska. Počas akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) na odhalenie organizovanej skupiny zadržali celkovo 11 osôb. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. 

NAKA zasahovala voči skupine obchodujúcej s heroínom, obvinili 7 ľudí
Foto: Polícia

"Sedem osôb vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi spáchaného formou spolupáchateľstva," spresnila polícia s tým, že sú vo väzbe.

Policajti vykonali viaceré domové prehliadky a prehliadky vozidiel v Bratislave, Vinosadoch, Šali a Piešťanoch. "Policajti zaistili značné množstvo heroínu, približne 250 gramov heroínu, čo zodpovedá asi 3000 bežným jednotlivým dávkam drogy," dodala polícia.

Organizovaná skupina mala pôsobiť v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji. Zaoberať sa mala distribúciou omamnej látky heroín. "Túto skupinu mal podľa zdokumentovaného dôkazného stavu zastrešovať, riadiť a koordinovať Dušan B. z Bratislavy," ozrejmila.

TASR