Náraz kamióna do havarovaných vozidiel neprežil na R7 61-ročný muž

2022. May 30. - 16:54

Pri dopravnej nehode na 26 km diaľnice R7 smerom do Bratislavy zomrel v ranných hodinách 61-ročný muž. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

Náraz kamióna do havarovaných vozidiel neprežil na R7 61-ročný muž
Foto: polícia

Muž bol najskôr účastníkom kolízie, keď do jeho Škody Octavie počas jazdy zozadu narazilo Volvo. Obaja vodiči vystúpili a o pár minút do zadnej časti Volva narazil kamión.

Vodič zo Škody stál na pravej krajnici a Volvo tvorilo prekážku v pravom jazdnom pruhu.

"Jeho vodič stihol na poslednú chvíľu uskočiť na krajnicu, no vodič Škody, ktorý bol práve vo dverách auta pri zvodidlách, silný náraz neprežil. Aj napriek snahe záchranárov na mieste nehody vážnym zraneniam podľahol," uviedla hovorkyňa. Vodič kamióna z Maďarska ani srbský vodič z Volva zranenia pri nehode neutrpeli. Dychové skúšky na alkohol boli v oboch prípadoch negatívne. "Prípad si prevzal vyšetrovateľ z Dunajskej Stredy," doplnila Linkešová.

Polícia upozorňuje vodičov, aby sa počas jazdy plne venovali vedeniu vozidla. "V tomto prípade išlo o prehľadný úsek a nebol dôvod, aby vodič Volva narazil do vodiča Škody a tobôž, aby si vodič kamióna situáciu na ceste v dostatočnom predstihu nevšimol. Obzvlášť opatrní by mali byť vodiči na diaľniciach, kde je rýchlosť vyššia a vodiči rýchlejšie strácajú za volantom pozornosť," konštatovala hovorkyňa.

TASR