NCZI: Záujemcovia o tretiu dávku sa môžu dať zaočkovať aj bez registrácie

2021. December 14. - 18:32

Záujemcovia o tretiu dávku očkovania proti ochoreniu COVID-19 sa môžu dať zaočkovať aj bez predchádzajúcej registrácie. Stačí, ak sa vo vakcinačnom centre, ktoré očkuje bez registrácie, preukážu platným digitálnym COVID preukazom EÚ o absolvovaní očkovania druhou dávkou. Pre TASR to pripomenula hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Alžbeta Sivá.

NCZI: Záujemcovia o tretiu dávku sa môžu dať zaočkovať aj bez registrácie
Ilustračná fotka: Parameter – András Á. Cséfalvay

Pracovník vakcinačného centra priamo na mieste overí podmienky uplynutia stanoveného časového obdobia od podania druhej dávky.

"Miesta a termíny očkovania bez registrácie zverejňuje Ministerstvo zdravotníctva každý týždeň na stránke health.gov.sk,"

spresnila Sivá.

NCZI v najbližších dňoch rozošle viac ako 1,5 milióna pozývacích SMS správ na očkovanie treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Súčasťou SMS správy je aj PIN kód, ktorý spolu s rodným číslom potrebujú ľudia na registráciu.

"Ak občan PIN kód vôbec nemal, NCZI mu pred zaslaním pozývacej SMS správy na očkovanie treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 vygenerovalo nový,"

dodala Sivá.

Posilňujúcu dávku je možné podať kompletne zaočkovanej osobe vo veku od 18 rokov najskôr o tri mesiace po aplikovaní poslednej dávky základnej dvojdávkovej očkovacej schémy. Registrovať sa môžu aj ľudia, ktorí okrem vakcinácie následne prekonali COVID-19, alebo im boli podané monoklonálne protilátky. Zaregistrovať sa môžu aj osoby, ktoré boli kompletne zaočkované jednodávkovou vakcínou, tie budú vakcinované už po dvoch mesiacoch.

Registrácia je možná na stránke https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia-3-vlna. Zmeny v podávaní tretej dávky očkovania vyplynuli z pondelkovej (13. 12.) aktualizácie usmernenia k aplikácii dodatočnej tretej dávky mRNA vakcíny.

TASR