O prípadnom väzobnom stíhaní Norberta B. bude súd rozhodovať v nedeľu

2020. July 4. - 13:02

Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica bude o prípadnom väzobnom stíhaní nitrianskeho podnikateľa Norberta B. rozhodovať v nedeľu (5.7.) predpoludním. 

O prípadnom väzobnom stíhaní Norberta B. bude súd rozhodovať v nedeľu
Foto: TASR

"Sudca pre prípravné konanie, pracovisko Banská Bystrica bude o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na vzatie do väzby dvoch osôb P.K. a N.B., ktoré sú obvinené z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti, rozhodovať v nedeľu (5.7.) od 10.00 h na ŠTS v Banskej Bystrici,"

uviedla v sobotu hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Či prokurátor ÚŠP v prípade obvinených navrhuje všetky tri dôvody väzby - útekovú, preventívnu a možné pokračovanie v trestnej činnosti, nie je známe. "Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudeme poskytovať informácie k danej veci,"

poznamenala v sobotu pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Podnikateľa zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v piatok (3.7.) večer. Zadržala ho v rámci akcie Dobytkár, v ktorej sú vyšetrované úplatky v Pôdohospodárskej platobnej agentúre za zatiaľ viac ako 10 miliónov eur. Predtým prišiel Norbert N. vypovedať na políciu. Ak by neprišiel, vydali by naňho zatykač.

Podľa denníka N Norberta B. kontaktoval ešte vo štvrtok (2.7.) vyšetrovateľ kauzy Dobytkár, pretože ho chceli vo veci vypočuť a odovzdať mu obvinenie. Norbert B., ktorý bol s rodinou v Chorvátsku, vyšetrovateľovi povedal, že príde v piatok.

Polícia SR v piatok informovala, že v rámci akcie Dobytkár na celom území Slovenska NAKA vykonala zaisťovacie úkony a vzniesla obvinenie trom fyzickým osobám a dvom právnickým osobám za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

TASR