O väzobnom stíhaní v prípade poškodeného Tiposu bude súd rozhodovať v piatok

Sudca Špecializovaného trestného (ŠTS) súdu v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica bude v piatok (29. 11.) rozhodovať o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) väzobne stíhať dve osoby zaistené počas razie v priestoroch spoločnosti Tipos. Počas akcie v utorok (26. 11.) v priestoroch spoločnosti príslušníci NAKA zadržali šéfa Tiposu Jána B. a šéfa IT odboru Miloša P.

O väzobnom stíhaní v prípade poškodeného Tiposu bude súd rozhodovať v piatok
Foto: TASR – Michal Svítok

„Sudca pre prípravné konanie bude v piatok od 10.00 h na ŠTS v Banskej Bystrici rozhodovať o návrhu prokurátora ÚŠP na vzatie do väzby dvoch osôb, ktoré sú obvinené z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, ako aj zo zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti”

– povedala pre TASR hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

„Obvinenie bolo vznesené obidvom zadržaným osobám, na ktoré bol súčasne spracovaný aj návrh na vzatie do väzby”

– uviedla pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Polícia vo štvrtok na sociálnej sieti informovala, že v prípade poškodenej lotériovej spoločnosti vyšetrovateľ NAKA obvinil dve osoby z trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Zároveň polícia potvrdila, že vyšetrovateľ prokurátorovi ÚŠP predložil podnet na ich vzatie do väzby. V uvedenej veci je poškodená spoločnosť Tipos.

Ministerstvo financií (MF) SR v utorok po medializácii policajnej akcie uviedlo, že je znepokojené situáciou v spoločnosti Tipos.

„S ohľadom na priebeh vyšetrovania sa nebudeme k tejto téme momentálne vyjadrovať” – tlmočil stanovisko rezortu tlačový odbor MF.

TASR