Objednávateľom Kuciakovej vraždy je Zoltán Andruskó, tvrdí Alena Zsuzsová 

Objednávateľom vraždy novinára Jána Kuciaka je Zoltán Andruskó, ktorý mal z objednávky krivo obviniť Mariana Kočner. Vo svojej záverečnej reči to uviedla Alena Zsuzsová. Hoci sa cíti nevinná, je presvedčená, že bude odsúdená.

Objednávateľom Kuciakovej vraždy je Zoltán Andruskó, tvrdí Alena Zsuzsová 
Foto: TASR – Jaroslav Novák

Vo svojej reči sa vyjadrovala najmä k výpovediam Zoltána Andruskóa. Rozporovala jeho tvrdenia, napríklad o dlhu, ktorý mal byť zmazaný vraždou novinára. Andruskó jej údajne aj po vražde dlhoval peniaze.

Alena Zs. si zároveň myslí, že Andruskó skutočne videl fotky zo sledovania Jána Kuciaka, nie však tie, ktoré vyhotovilo sledovacie komando Petra Tótha pre Mariana K. Narážala na možné prepojenia, ktoré mohli stáť za motívom vraždy.

Časť výpovede venovala obžalovaná aj dňu jej zadržania v septembri 2018. Tvrdí, že sa ju snažili operatívci NAKA presvedčiť, aby svedčila proti Marianovi K. Ponúkať jej mali rovnakú dohodu, akú ponúkali Andruskóovi, neskôr sa jej mali aj vyhrážať doživotím vo väzení.

V Threeme podľa nej žiadne dôkazy o vražde novinára nie sú a šifry splnomocnencov považuje za ich posadnutosť. 

"Úvahy, domienky a fabulácie nie sú žiaden dôkaz. Dôkaz je reálny text, ktorý hovorí, že s vraždou Jána Kuciaka nemám nič spoločné," 

doplnila Alena Zsuzsová.

"Je mi úplne jasné, že ma tento senát uzná vinnou aj bez jediného dôkazu voči mojej osobe, pretože si to tlak médií vyžaduje," 

uviedla Alena Zsuusová v závere.

TASR