Obyvatelia z bytovky postihnutej výbuchom dostanú nové doklady zadarmo 

2019. December 9. - 13:48

Obyvatelia bytového domu na Mukačevskej ulici č. 7, ktorý bol v piatok 6. decembra postihnutý výbuchom plynu a následným požiarom, dostanú nové doklady zadarmo a urýchlene. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti. 

Obyvatelia z bytovky postihnutej výbuchom dostanú nové doklady zadarmo 
Foto: Polícia SR

„Zničené, respektíve poškodené doklady budú počas stránkových hodín v nasledujúcom týždni prednostne, bez poradového čísla, v zrýchlenej forme a bez poplatku vybavované na klientskom centre Námestie mieru č. 3 v Prešove na pracoviskách č. 6, 7 a 8, ktoré sa nachádzajú na prízemí budovy vpravo”

– uviedla polícia.

Poškodení občania, ktorí nemajú trvalé bydlisko na Mukačevskej č. 7, navyše vyplnia čestné vyhlásenie, v ktorom majú uviesť okolnosti, za ktorých došlo k zničeniu alebo poškodeniu dokladov. Potrebné tlačivo im poskytnú na mieste vybavovania dokladov.

Pozostalým, ak vybavujú matričnú udalosť a pohreb občana, ktorý zomrel a u ktorého občiansky preukaz nebol nájdený, polícia bezplatne vystaví potvrdenie o občianskom preukaze platné sedem dní.

Polícia zároveň informuje občanov dotknutých piatkovou tragédiou, ktorí chcú podať trestné oznámenia, aby priamo kontaktovali ktorékoľvek oddelenie Policajného zboru SR v Prešove.

TASR