Odvoz odpadu v Bratislave bude cez Veľkú noc prebiehať v inom režime

Na Veľkonočný pondelok (2.4.) nebude prebiehať odvoz zmesového komunálneho ani triedeného odpadu. Odvoz bude presunutý na utorok (3.4.).

Odvoz odpadu v Bratislave bude cez Veľkú noc prebiehať v inom režime
Ilustračné foto. Foto: TASR/Miroslav Košírer
 

Bratislava 27. marca (TASR) – V Bratislave bude prebiehať odvoz odpadu počas veľkonočných sviatkov v upravenom režime. Na Veľkonočný pondelok (2.4.) nebude prebiehať odvoz zmesového komunálneho ani triedeného odpadu. Odvoz bude presunutý na utorok (3.4.). Ďalšie odvozy prebehnú vždy s jednodenným posunom. TASR o tom informovala hovorkyňa mestskej spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) Beáta Humeniková.

Na Veľký piatok (30.3.) bude odvoz odpadu prebiehať bez zmien podľa harmonogramu. Zberný dvor na Starej Ivanskej ceste 2 však bude zatvorený na Veľký piatok a aj na Veľkonočný pondelok. OLO zároveň v týchto dňoch upozorňuje na falošných smetiarov, takzvaných vinšovníkov, ktorí sú oblečení vo falošných zeleno-oranžových uniformách a od ľudí žiadajú peňažnú pozornosť.

"Spoločnosť OLO sa od týchto aktivít aj osôb dištancuje a upozorňujeme, že naši pracovníci majú takúto činnosť zakázanú a v žiadnom prípade od občanov nepýtajú peňažnú hotovosť ani iné dary," povedala Humeniková. Pracovníkov OLO môže verejnosť spoznať podľa sivo - oranžových uniforiem s logom OLO. Tie sú zladené s farbou zberného vozidla a zároveň aj s logom spoločnosti.

V prípade, ak niekto falošných smetiarov stretne, mestská firma odporúča nič im nedávať a kontaktovať zákaznícke centrum OLO telefonicky na 02/50110111 alebo mailom na podnety@olo.sk. Verejnosť môže pomôcť identifikovať falošných smetiarov fotografiou, prípadne identifikáciou automobilu, ktorým sa priviezli.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR