Osobné vozidlo sa zrazilo so štyrmi cyklistami, dvaja neprežili

2022. July 19. - 10:15

Životy dvoch hasičov si vyžiadala dopravná nehoda v katastri obce Sása, okres Zvolen.

Osobné vozidlo sa zrazilo so štyrmi cyklistami, dvaja neprežili
Foto: polícia

Osobné vozidlo sa zrazilo so štyrmi cyklistami, príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), ktorí sa boli v čase osobného voľna previezť na bicykloch. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia HaZZ Katarína Križanová.

"Následkom nehody utrpel jeden z príslušníkov zranenia nezlučiteľné so životom. Ďalší utrpel ťažké zranenia, ktorým aj napriek enormej snahe zasahujúcich záchranárov na mieste podľahol," uviedla Križanová. Ďalší dvaja hasiči sú bez zranení.

Okolnosti nehody v Sáse polícia ďalej vyšetruje. Podľa doterajších informácií zrejme 53-ročný vodič auta nevenoval plnú pozornosť riadeniu vozidla, do cyklistov narazil čelne. Informovala o tom banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti.

"Podľa doterajších zistení z miesta nehody sa 53-ročný vodič pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke. Po prejdení pravotočivej zákruty čelne narazil do dvoch protiidúcich cyklistov. Obaja muži vo veku 35 a 36 rokov zraneniam na mieste podľahli," priblížila polícia.

Alkohol u vodiča nezistili, s cieľom zistenia inej návykovej látky nariadila polícia aj odber biologického materiálu. Mužovi na mieste zadržali vodičský preukaz.

TASR