Po troch zrušených termínoch pokračuje proces so starostom Dolného Chotára

o troch zrušených termínoch pokračuje vo štvrtok pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku proces so starostom Dolného Chotára Františkom Dorom a spol. v kauze viacerých vrážd. Na programe pojednávania je výpoveď poškodeného.

Po troch zrušených termínoch pokračuje proces so starostom Dolného Chotára
Foto: TASR

Na proces eskortovali Františka Doru a jeho syna Františka Doru juniora. Ďalší dvaja spoluobžalovaní dali súhlas svojim obhajcom na pojednávanie v ich neprítomnosti.

Predchádzajúce tri termíny súd v januári aj na začiatku tohto mesiaca zrušil z dôvodu pandemickej situácie a z toho vyplývajúcich epidemiologických opatrení. Vo veci sa konalo naposledy na začiatku decembra minulého roka.

V kauze František Dora, jeho syn František Dora mladší, Ladislav Alföldi a Roland Szamaránszky čelia obžalobe z viacerých vrážd, podvodu, drogovej trestnej činnosti, ako aj z členstva v skupine sátorovcov. Vraždy si mal objednávať František Dora, aby umlčal tzv. biele kone. Niektoré svoje obete zastavili pod zámienkou policajnej kontroly. V policajnom prestrojení ich presunuli do priestorov bývalej čárdy, ktorá patrila ďalšiemu členovi skupiny.

Obeti dali na ruky putá, niekoľko hodín ju strážili a potom presunuli na miesto s vykopaným hrobom. Tam ju zaškrtili.

Za skutok mali vykonávatelia dostať vtedajšie tri milióny korún. Gang sátorovcov mal mať na svedomí viac ako 80 ľudských životov.

TASR