Pojednávanie v kauze Lehela Horvátha sa vo štvrtok neuskutoční

2023. January 19. - 11:07

Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku zrušil štvrtkové hlavné pojednávanie v kauze Lehela Horvátha, označovaného za hrobára zločineckej skupiny dunajskostredského gangu sátorovcov. Dôvodom je práceneschopnosť obhajcu. Nový termín bol určený na 7. februára. TASR to uviedla hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Pojednávanie v kauze Lehela Horvátha sa vo štvrtok neuskutoční
Foto: Paraméter archív

ŠTS pôvodne odsúdil Lehela Horvátha na doživotie. Najvyšší súd SR tento verdikt zrušil a prípad vrátil prvostupňovému súdu na nové prejednanie a rozhodnutie.

Lehel Horváth čelí obžalobe z piatich vrážd, zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny sátorovcov, aj z krádeže 45,5 milióna slovenských korún z bezpečnostnej schránky v Dunajskej Strede. Na pojednávaniach tvrdil, že bol nezákonne obvinený.

Medzi zavraždenými mal byť bos skupiny Ľudovít Sátor, tiež biele kone i jeden z ďalších bosov gangu Andrej Reisz. Ten bol označovaný za účtovníka skupiny. "Hrobár" ho mal zavraždiť už v roku 2006 po dohode s ďalšími členmi skupiny sátorovcov.

Prvej vraždy Čabu Kariku sa podľa obžaloby mal dopustiť už v roku 2003. Svoje obete mal obžalovaný zastreliť, pomlieť v mlynčeku na mäso. Zakopané mali byť v areáli bývalého družstva v Čótfe pri Dunajskej Strede.

TASR