Polícia obvinila z prevádzačstva dvoch ľudí, pokúsili sa previezť 30 migrantov

2022. May 9. - 11:18

Polícia obvinila z prevádzačstva dve osoby. V prvom prípade je podozrivým 26-ročný Ukrajinec M. D., ktorý sa z Maďarska pokúsil previezť 17 migrantov. Obvinený je aj 31-ročný Chorvát V. D., ktorý umožnil prekročiť maďarsko-slovenskú hranicu 13 nelegálnym migrantom. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Polícia obvinila z prevádzačstva dvoch ľudí, pokúsili sa previezť 30 migrantov
Foto: Polícia

"Prípady prevzali vyšetrovatelia Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru. Oboch vodičov obvinili zo zločinu prevádzačstva a zároveň podali návrh na ich väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody od siedmich do desiatich rokov," uviedol hovorca.

Obvinený M. D. prevážal migrantov cez hraničný priechod Ostrihom – Štúrovo, a to za finančnú odmenu 3000 eur.

"Vozidlo spozorovala hliadka colného úradu a pokúsila sa ho zastaviť. Vodič výzvu na zastavenie neuposlúchol a snažil sa hliadke ujsť. Pri obci Bajtava nezvládol riadenie a vozidlom narazil do zvodidiel. Následne sa dal na útek," priblížil Slivka. Na mieste nehody zostalo vo vozidle 15 osôb zo Sýrie a dve osoby z Afganistanu. Policajti za pomoci služobného psa prehľadávali okolie, až kým osobu našli a zadržali.

V druhom prípade V. D. vozidlom prechádzal cez maďarsko-slovenský priechod Letkés – Salka. "Vozidlo zastavila hliadka colného úradu, aby vykonala kontrolu. Na zadných sedadlách a v kufri našla 13 osôb z Afganistanu," doplnil Slivka. Za prevoz mal obvinený získať odmenu 300 eur za osobu.

TASR