Polícia pátra po 82-ročnom Skaličanovi Hyacintovi Škojcovi

Polícia pátra po 82-ročnom Skaličanovi Hyacintovi Škojcovi. Muž odišiel v stredu (7. 8.) približne o 8.30 h zo Skalice autobusom do svojej vinohradníckej búdy v k. ú. mesta Skalica v oblasti Staré Hory, kde sa každý deň stará o svoju mačku. V popoludňajších hodinách sa zvykol vždy vrátiť domov. V ten deň však neprišiel a do večera nepodal o sebe žiadnu správu. V záhradkárskej časti ho manželka nenašla a nahlásila nezvestnosť.

Polícia pátra po 82-ročnom Skaličanovi Hyacintovi Škojcovi
Foto: Polícia

„Policajti vykonali po nezvestnej osobe pátraciu akciu, do ktorej sa zapojili aj hliadky mestskej polície a záchranári z Gabčíkova. Policajti zároveň disponujú informáciou, že staršieho pána videli v rekreačnej oblasti Mlýnky v Českej republike. Preto sme o pomoc požiadali cez Schengenský informačný systém SIRENE aj kolegov z Českej republiky”

– uviedla trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Hyacint Škojec je 175 centimetrov vysoký, strednej postavy, má hnedé oči, šedivé vlasy. Z domu odchádzal v tmavých nohaviciach, v modrom tričku s krátkym rukávom a so sebou mal čierny batoh. Vzhľadom na vyšší vek a zdravotný stav môže byť značne dezorientovaný.

„Ak niekto muža videl, akékoľvek informácie môže oznámiť na čísle 158 alebo osobne na najbližšom útvare polície” – uviedla hovorkyňa.

TASR