Polícia pátra po nezvestnej 15-ročnej chovankyni z Reedukačného centra Trstín

Breznianski policajti pátrajú po nezvestnej 15-ročnej Martine Markusovej z Polomky, chovankyni Reedukačného centra Trstín v okrese Trnava.

Polícia pátra po nezvestnej 15-ročnej chovankyni z Reedukačného centra Trstín
Foto: Polícia

Banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová informovala, že dievča naposledy videli 18. apríla 2019 okolo 11.00 h, kedy sa v sprievode sociálnej pracovníčky zúčastnilo na súdnom pojednávaní v Brezne. Po jeho skončení a opustení budovy okresného súdu nenastúpilo do služobného auta a ušlo.

„Do dnešného dňa sa do reedukačného centra nevrátilo, nezdržiava sa ani v mieste trvalého bydliska a jeho pobyt nie je známy”

– dodala Faltániová.

Martina Markusová je vysoká 165 centimetrov, štíhlej postavy, má tmavohnedé oči, čierne vlasy, dlhé po plecia. Naposledy mala oblečené modré, na kolenách a stehnách roztrhané rifle, dlhý sveter na gombíky kávovej farby a olivovo zelenú bundu s kapucňou. Obuté mala tenisky svetlomodrej farby vysoké po členky.

„Žiadame občanov, aby akékoľvek informácie o nezvestnom dievčati oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru, na linku tiesňového volania číslo 158 alebo prostredníctvom facebookovej stránky polície Banskobystrického kraja” – uviedla hovorkyňa. 

tasr