Polícia pripravuje opatrenia na derby Spartak – Slovan bez divákov

Pre tradičné derby Spartak Trnava – Slovan Bratislava, ktoré sa odohrá na Štadióne Antona Malatinského (ŠAM) v Trnave v nedeľu 2. mája bez diváckej kulisy, pripravuje trnavská polícia bezpečnostné opatrenia. Počas dňa bude v uliciach monitorovať situáciu, sústredí sa najmä na okolie štadióna a centrum mesta a nasadí viac príslušníkov. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová. 

Polícia pripravuje opatrenia na derby Spartak – Slovan bez divákov
Ilustračná fotka Parameter – András Á. Cséfalvay

"Prioritou je zabezpečiť verejný poriadok, chrániť život, zdravie a majetok občanov v meste Trnava a jeho blízkom okolí pred, počas a po skončení sa futbalového zápasu, v maximálne možnej miere zamedziť rôznym prejavom extrémizmu a násilia," 

upozornila hovorkyňa. Aby polícia zabezpečila verejný poriadok, pred zápasom a po jeho skončení sa policajti na nevyhnutný čas uzatvoria prejazd cez Kollárovu ulicu v bezprostrednej blízkosti ŠAM. Bezpečnostné opatrenia a s tým súvisiace dopravné obmedzenia podľa Linkešovej budú prispôsobené aktuálnej operatívnej situácii a čas uzavretia sa preto môže zmeniť. 

"Polícia žiada občanov, aby s týmito obmedzeniami už vopred rátali a svoj program si naplánovali tak, aby sa ich obmedzenia dotkli čo najmenej,"

upozornila. 

Fanúšikov polícia žiada, aby sa podľa možností vyhli nešportovému správaniu, nevyvolávali zbytočné provokácie, aby nemusela zasahovať. 

"Zároveň pripomíname, že stále sú v platnosti opatrenia vlády, ktoré nepovoľujú zhromažďovanie osôb, a pri užšom kontakte s inými osobami je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty. Polícia už stotožnila viacero osôb z predošlých víkendov a porušenie pandemických opatrení sme oznámili príslušným úradom," 

dodala Linkešová.

TASR