Polícia spúšťa opäť informačnú kampaň o najhľadanejších Slovákoch

Polícia spúšťa informačnú kampaň zameranú na najhľadanejších Slovákov. Jej cieľom je zvýšiť povedomie verejnosti o osobách na úteku, prípadné získanie potenciálnych informácií vedúcich k ich zadržaniu. Každý deň budú na sociálnych sieťach zverejnené informácie o jednej osobe, po ktorej polícia pátra. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru (PZ) Michal Slivka.

Polícia spúšťa opäť informačnú kampaň o najhľadanejších Slovákoch
Foto: Polícia SR

Už vlani v decembri zverejnila polícia v rámci informačnej kampane štyroch najhľadanejších Slovákoch. Polícia v tejto súvislosti poznamenala, že v priebehu pár dní si informácie o hľadaných a nebezpečných osobách prezrelo na sociálnej sieti viac ako 500.000 ľudí. 

"Vianočná kampaň prispela k januárovému zadržaniu vysokopostaveného člena skupiny takáčovcov Henricha Sz., ktorý bol v pátraní viac ako tri roky a pri ktorom existovali indície, podľa ktorých mal byť už po smrti," 

priblížila 1. viceprezidentka PZ Jana Maškarová.

V prípade akýchkoľvek informácií o hľadaných osobách sa môže verejnosť obrátiť na políciu na čísle 158, osobne na ktoromkoľvek oddelení alebo formou súkromnej správy na sociálnej sieti.

Sociálne siete PZ sleduje viac ako 800.000 užívateľov, stránku Polície SR na sociálnej sieti vyše 300.000 ľudí.

TASR