Polícia: Upozorňuje na opatrenia pred sobotňajším futbalovým zápasom v Bratislave

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave upozorňuje na bezpečnostné opatrenia v súvislosti so sobotňajším futbalovým zápasom medzi bratislavským Slovanom a dunajskostredským DAC. Varuje aj pred dopravnými obmedzeniami v blízkosti Tehelného poľa. TASR o tom informovala hovorkyňa KR PZ Lucia Mihalíková.

Polícia: Upozorňuje na opatrenia pred sobotňajším futbalovým zápasom v Bratislave
Ilustračná fotka: András Á.Cséfalvay

V súvislosti s presunom fanúšikov upozorňuje polícia na možné čiastočné dopravné obmedzenia na Bajkalskej, Trnavskej a Vajnorskej ulici od 14.00 h.

„Dopravní policajti budú po celý čas bezpečnostných opatrení situáciu v cestnej premávke monitorovať a podľa jej vývoja budú operatívne reagovať”

– dodala polícia.

Policajti tiež informujú, že sú pripravení poskytnúť súčinnosť usporiadateľskej službe priamo na štadióne v prípade hrubého narušenia verejného poriadku.

„Situáciu v bezprostrednej blízkosti štadióna, ale aj v jeho širšom okolí bude polícia pred, počas a po ukončení zápasu monitorovať”

– dodávajú policajti.

Krajské riaditeľstvo upozorňuje, že účastník športového podujatia je povinný dodržiavať pokyny organizátora, členov usporiadateľskej služby aj polície a strpieť úkony člena usporiadateľskej služby.

Návštevníkom štadióna tiež policajti pripomínajú zákaz vnášania pyrotechniky, strelných a chladných zbraní alebo prísť na podujatie pod vplyvom alkoholu a drog. KR PZ tiež pripomína zákaz používania zahraničných štátnych symbolov alebo ich predchodcov.

TASR