Polícia vyhodnotila futbalový duel Šamorín–Slovan Bratislava ako rizikový

2023. March 1. - 15:00

Polícia v Dunajskej Strede prijala v súvislosti s futbalovým stretnutím, ktoré sa odohrá v stredu o 16.30 h, viaceré opatrenia na zabezpečenie verejného poriadku v meste Dunajská Streda. 

Polícia vyhodnotila futbalový duel Šamorín–Slovan Bratislava ako rizikový
Ilustračná fotka: TASR

Ide o štvrťfinále Slovenského pohára vo futbale, v ktorom sa proti sebe postavia tímy FC ŠTK Šamorín a Slovan Bratislava a organizátor podujatia ho označil za rizikový.

"Veliteľ bezpečnostných opatrení preto rozhodol o zvýšení počtu policajtov pri zabezpečení verejného poriadku. Zápas sa odohrá za účasti fanúšikov oboch klubov," uviedla polícia.

V uliciach mesta a v okolí štadióna bude nasadený zvýšený počet policajtov. O ukončení bezpečnostných opatrení polícia rozhodne na základe vývoja aktuálnej situácie v meste.

"V súvislosti s príchodom a parkovaním fanúšikov bude podľa potreby uzavretá Športová ulica. Žiadame fanúšikov oboch tímov, aby sa zdržali nešportového správania nielen v samotnom meste, ale aj počas futbalového zápasu a rešpektovali pokyny polície," informovala polícia.

Ako doplnila, vzhľadom na to, že zápas je označený ako rizikový, tresty pre výtržníkov sa zvyšujú na dvojnásobok. Maximálna výška pokuty je v blokovom konaní až 1000 eur.

TASR