Polícia začala v súvislosti s nehodou vlaku pri Vrútkach trestné stíhanie

2022. June 4. - 11:22

Polícia začala v súvislosti s piatkovou (3. 6.) zrážkou rušňa s osobným vlakom pri Vrútkach trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. TASR o tom v sobotu informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová. 

Polícia začala v súvislosti s nehodou vlaku pri Vrútkach trestné stíhanie
Foto: TASR

K nehode došlo v piatok pred 19.00 h na železničnej trati medzi Varínom a Vrútkami.

"Z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k zrážke manipulačného rušňa so stojacim osobným vlakom. Na miesto železničnej nehody ihneď vyslali všetky dostupné policajné hliadky aj tím posttraumatickej intervenčnej starostlivosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline," uviedla Kremeňová.

Po železničnej nehode na mieste záchranári ošetrili spolu 74 osôb, z toho 34 ľudí transportovali do okolitých nemocníc.

"Ľahko sa zranilo 59 osôb, stredne ťažko 11 ľudí a štyri osoby boli zranené ťažko," ozrejmila Kremeňová. Hmotnú škodu následkom nehody podľa nej vyčíslili na dva milióny eur.

"Presné príčiny, ako aj okolnosti železničnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania," dodala. V nemocniciach bolo po zrážke hospitalizovaných 15 pacientov, informoval v piatok v noci v Martine minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Šéf rezortu dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) o príčinách nehody nechcel špekulovať, bude to podľa neho na vyšetrovateľoch. Dodal, že o nehode bude rezort podrobne informovať hneď, ako bude poznať výsledky vyšetrovania.

TASR