Polícia: Zadržala muža odsúdeného za vraždu v Michalovciach - VIDEO

2020. January 3. - 15:45

Polícia v Michalovciach zadržala 31-ročného muža odsúdeného za vraždu z roku 2018, bol na úteku. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Denisa Bárdyová s tým, že sudca ho vzal do väzby, počas ktorej sa očakáva vynesenie právoplatného rozsudku.

Polícia: Zadržala muža odsúdeného za vraždu v Michalovciach - VIDEO
Foto: screenshot

Podľa jej slov sa 23. decembra 2019 uskutočnilo odvolacie konanie na Krajskom súde v Košiciach, kde sa predpokladá vynesenie právoplatného rozsudku, a teda pravdepodobne okamžitý nástup obvineného na výkon trestu.

„Tomáš Dž. sa prostredníctvom svojho obhajcu ospravedlnil formou 'PN-ky', ktorú sudca neuznal a nariadil jeho predvolanie. Tomáš sa dal na útek, čo spustilo pátrací proces po jeho osobe – sudca vydal ešte v ten deň príkaz na zatknutie”

– povedala.

Ako Bárdyová ďalej uviedla, keďže sa skrýval aj počas vianočných sviatkov a existovala reálna obava, že pod vplyvom alkoholu by mohol spáchať ďalší násilný skutok, prípad si 27. decembra 2019 prevzali cieľoví pátrači z Úradu kriminálnej polície PPZ, takzvaní lovci lebiek. V rovnaký deň ho aj zadržali.

TASR