Polícia zadržala troch páchateľov, ktorí unikali po krádeži v Rakúsku

2022. March 4. - 11:06

Polícia zadržala vo štvrtok (3. 3.) podvečer tri osoby, ktoré sa snažili uniknúť pred hliadkou rakúskej polície, na hraničnom priechode Jarovce Kittsee. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Polícia zadržala troch páchateľov, ktorí unikali po krádeži v Rakúsku
Foto: polícia

Vodič vozidla pri úniku nezvládol prejazd zákrutou vo vysokej rýchlosti a pred diaľničným mostom vyšiel mimo vozovky. "Na mieste boli zadržané tri osoby, dvaja muži vo veku 49 a 24 rokov a žena vo veku 27 rokov," uviedol Szeiff.

Následne bolo zistené, že 24-ročný vodič z okresu Levice viedol vozidlo aj napriek tomu, že má zadržaný vodičský preukaz.

"Rovnako bolo zistené, že všetky tri osoby sa dopustili už v minulosti spáchania trestného činu," doplnil hovorca polície.

Na mieste bolo zistené, že tieto osoby sa v jednom zo supermarketov v obci Kittsee dopustili krádeže rôzneho tovaru.

"Ku krádeži sa na mieste priznali a boli na mieste obmedzené na osobnej slobode. Odcudzené predmety sa nachádzali v batožinovom priestore vozidla. Vyvodením trestno-právnej zodpovednosti voči týmto osobám sa v súčasnosti zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V," informoval Szeiff.

TASR