Polícia zadržala v Trnavskom kraji troch dílerov drog

2023. April 25. - 09:34

Vyšetrovatelia v Trnavskom kraji obvinili dvoch mužov a jednu ženu z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (PZ) v Trnave na sociálnej sieti.

Polícia zadržala v Trnavskom kraji troch dílerov drog
Fotky: polícia

V meste Piešťany a jeho okolí pôsobila 34-ročná žena. Mala tam svojim zákazníkom predávať pervitín. "Policajti ju zadržali v obci neďaleko Hlohovca. Po tom, ako ju posadili do policajného auta, sa chcela zbaviť dôkazov a zahodila zatavenú striekačku na sedadlo. Policajti si drogy všimli a na mieste ich zaistili. Podľa výsledkov expertízy bolo v striekačke približne šesť dávok metamfetamínu," uviedla polícia.

Policajní ´operatívci´ z Trnavy zaistili 38-ročného muža. Zastavili ho v obci neďaleko Trnavy.

"Pri prehliadke auta mu policajti našli mikroténové vrecko so svetlohnedým práškom. Podľa predbežného vyjadrenia expertov z Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ by sa zo zaisteného množstva dalo vyrobiť najmenej 30 dávok heroínu,"

doplnila polícia.

Najmladší z trojice mal drogy predávať na viacerých miestach v okrese Skalica. Policajti vykonali u 30-ročného muža dve domové prehliadky. Zaistili pri nich viaceré stopy, medzi ktorými boli zatavená striekačka a vrecko s bielou kryštalickou látkou a skladačku s hnedou kryštalickou látkou. Expertíza potvrdila, že išlo o viac ako 300 dávok pervitínu.

Všetci traja sú stíhaní väzobne. Policajti všetkých troch obvinili za drogovú trestnú činnosť a v zmysle zákona im môže hroziť trest odňatia slobody na desať až 15 rokov.

TASR