Posledným riadnym termínom na podanie daňového priznania je 3. apríl

V záujme hladkého priebehu celého procesu podávania daňových priznaní urobila finančné správa viacero proklientských opatrení.
Posledným riadnym termínom na podanie daňového priznania je 3. apríl
Na ilustračnej snímke zamestnankyňa preberá daňové priznania na Daňovom úrade. Foto: TASR - Radovan Stoklasa
Bratislava 27. marca (TASR) - Posledným dňom na podanie daňového priznania v riadnom termíne z príjmu fyzickým a právnických osôb je 3. apríl. Ako uviedol v utorok na brífingu v Bratislave prezident finančnej správy František Imrecze, každoročne ich prijmú približne 1,2 milióna.

Podľa jeho slov je od 1.1. tohto roka povinnosť pre právnické osoby podávať priznania elektronicky. Od júla sa táto povinnosť rozšíri aj na fyzické osoby-podnikateľov.

V záujme hladkého priebehu celého procesu podávania daňových priznaní urobila finančné správa viacero proklientských opatrení. Medzi inými je to predĺženie úradných hodín na daňových úradoch, call centra, ktoré, ako uviedol, v týchto dňoch vybavuje až 800 hovorov denne, pričom počas bežného dňa je to približne 200 hovorov.

Rozširujú sa miesta na preberanie priznaní o viac ako 40 miest v rôznych obciach a mestách mimo sídiel daňových úradov, ako sú napríklad Magistrát Košice, mestské úrady, Klientske centrum Bratislava, Kino Tatra Vráble a pod.

Prezident finančnej správy apeluje na daňovníkov, aby vypĺňaniu daňových priznaní ako v elektronickej, tak aj písomnej forme venovali zodpovedajúcu pozornosť, keďže každé chybné vyplnenie príslušného tlačiva alebo formulára komplikuje ich spracovanie.

Posledný raz v tomto roku budú môcť priznanie podať daňovníci v Bratislave aj v mobilnej kancelárii, ktorá bude pristavená pred najväčším daňovým úradom v Bratislave-Petržalke na Ševčenkovej ulici.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR