Poštárka v Gabčíkove privolala hliadku pre nerešpektovanie opatrení

2021. November 23. - 12:55

Policajtov privolala v pondelok (22.11.) pracovníčka pošty v Gabčíkove v okrese Dunajská Streda, pretože si nevedela poradiť s dvoma mužmi a jednou ženou, ktorí nedodržiavali platné protipandemické opatrenia a nemali prekryté dýchacie cesty. Na jej výzvu nereagovali a priestory pošty nechceli opustiť. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová. 

Poštárka v Gabčíkove privolala hliadku pre nerešpektovanie opatrení
Foto: Paraméter

"Vyhlasovali, že hoci sú občanmi Slovenskej republiky, považujú sa za živé bytosti, neuznávajú právny štát a nebudú dodržiavať akékoľvek opatrenia, ani tie pandemické. Privolaná hliadka ich nakoniec vyzvala, aby objekt opustili a z dôvodu, že nebolo možné osoby na mieste stotožniť, požiadali ich, aby ich nasledovali na policajnú stanicu,"

uviedla Linkešová. Všetky osoby policajti nakoniec stotožnili a vypočuli.

"Polícia spracuje správu, ktorú predloží príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva na ďalšie konanie a rozhodnutie o priestupku,"

doplnila.

Ako upozornila hovorkyňa, polícia od pondelka zvýšila kontroly protipandemických opatrení a v prípade, že osoba nespolupracuje s policajnou hliadkou, tá má v rámci zákona o Policajnom zbore viacero oprávnení, ako riešiť situáciu na mieste.

"Policajt je napríklad aj oprávnený zakázať osobe vstup na určené miesto, požadovať preukázanie totožnosti, požadovať od osoby vysvetlenie, ale ju aj predviesť,"

dodala.

TASR