Premiér je pripravený podpísať memorandum s lekárskymi odborármi

2022. November 15. - 14:52

Premiér SR Eduard Heger (OĽANO) je pripravený podpísať memorandum s lekárskymi odborármi. Chce, aby lekári výpovede stiahli. Vyhlásil to na utorkovej tlačovej konferencii po rokovaní so zástupcami Lekárskeho odborové združenia (LOZ).

Premiér je pripravený podpísať memorandum s lekárskymi odborármi
Foto: TASR

"Táto vláda jednoznačne pracuje na tom, aby zdravotníctvo bolo pozdvihnuté. Kiežby sme mali viacej možností, viacej zdrojov a kiežby sme mali východiskový stav lepší, ako sme mali. Robíme maximum, čo sa dá," skonštatoval.

Heger zároveň odmietol, že zrušil pondelkové (14. 11.) stretnutie s lekárskymi odborármi.

"Ja keď si stretnutie dohodnem, tak je. Ja som na pondelok nemal dohodnuté stretnutie s lekárskymi odborovými zväzmi. Ja by som určite žiadne takéto stretnutie nerušil," podotkol.

Utorkové rokovanie na Úrade vlády SR zvolal Heger. Šéf lekárskych odborárov Peter Visolajský po ňom vyhlásil, že chcú urobiť všetko preto, aby k dohode došlo ešte tento týždeň. O aktuálnej situácii v zdravotníctve v pondelok rokovala aj koaličná rada.

Začiatkom októbra malo podať hromadné výpovede vyše 2100 lekárov z 31 slovenských nemocníc. Lekárski odborári výpovede vysvetlili nesúhlasom s aktuálnymi podmienkami v systéme. V tejto súvislosti zvolali na štvrtok protestné zhromaždenie za záchranu zdravotníctva.

TASR