Premiér: Verím, že obvinenie R. Fica a R. Kaliňáka je podložené dôkazmi

2022. April 20. - 12:46

Rozhodnutie orgánov činných v trestnom konaní obviniť členov strany Smer-SD Roberta Kaliňáka a Roberta Fica je autonómnym rozhodnutím týchto orgánov. Po rokovaní vlády to uviedol predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO). Verí zároveň, že obvinenia sú podložené aj relevantnými dôkazmi.

Premiér: Verím, že obvinenie R. Fica a R. Kaliňáka je podložené dôkazmi
Foto: TASR

Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO) prípad nechcel komentovať, nemá o ňom bližšie informácie, predpokladá, že sa v súčasnosti realizujú procesné úkony.

Šéf rezortu obrany Jaroslav Naď (OĽANO) neočakáva v parlamente prekvapenia pri prípadnej žiadosti o zadržanie poslanca alebo jeho vzatie do väzby. Predpokladá, že poslanci OĽANO to podporia.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila expremiéra a šéfa Smeru-SD Roberta Fica i exministra vnútra Roberta Kaliňáka. TASR to potvrdil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Kaliňáka mali policajti podľa denníka zadržať. Keďže je Fico parlamentným poslancom, na jeho prípadné zadržanie je potrebný súhlas Národnej rady (NR) SR. Kancelária NR SR a ani parlamentný mandátový a imunitný výbor zatiaľ neevidujú žiadosť o zadržanie poslanca políciou. Polícia potvrdila aj obvinenie advokáta Mareka Paru.

TASR