Premiér: Zaočkovaní by mali mať prístup do prevádzok v čiernych okresov

2021. November 4. - 10:00

Ľudia zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 by mali mať prístup do vybraných prevádzok aj v čiernych okresoch. Myslí si to predseda vlády Eduard Heger (OĽANO).

Premiér: Zaočkovaní by mali mať prístup do prevádzok v čiernych okresov
Foto: TASR

Rozhodnutie však bude na konzíliu odborníkov, skonštatoval na stredajšej tlačovej konferencii v Košiciach. Sprísňovanie protiepidemických opatrení na štátnych hraniciach nepovažuje za potrebné. Premiér zároveň vyzval nezaočkovaných, aby svoje rozhodnutie prehodnotili.

Opatreniami vo fitnescentrách či reštauráciách pre zaočkovaných v čiernych okresoch sa už podľa jeho slov konzílium odborníkov zaoberalo, no pred sviatkami ich nechcelo uvoľniť. Téme sa má opätovne venovať vo štvrtok (4. 11.). Heger ozrejmil, že to súvisí aj s viacerými podnetmi nespokojných podnikateľov.

"Myslím si, že sa tomuto potrebujeme povenovať, aby sme prevádzky mohli vrátiť do života pre zaočkovaných ľudí, lebo vieme, že nie sú ohrození," skonštatoval s tým, že väčšinou nekončia v nemocniciach.

Opäť vyzval všetkých nezaočkovaných, obzvlášť v kategórii 50 a viac rokov, aby prehodnotili svoje rozhodnutie a poradili sa o očkovaní s lekárom.

Cieľom Slovenska je podľa neho tak, ako v iných krajinách, dosiahnuť vysokú mieru zaočkovanosti a upustiť z opatrení.

"Budem rád, ak zmeníme myslenie na Slovensku a nebudeme chcieť ísť najtvrdšou cestou – premorovaním, ale pristúpime k tomu zodpovedne a využijeme práve vakcíny, ktorých máme dostatok," zhrnul.

TASR