Prezidentka pozvala Macrona na Slovensko, v Madride hovorila i s ďalšími lídrami

2022. June 30. - 11:40

Prezidentka SR Zuzana Čaputová na samite NATO v Madride (28. - 30. 6.) absolvovala osobné rozhovory s viacerými lídrami krajín, napríklad Francúzska, Holandska, Nemecka, Kanady či Veľkej Británie. Informovala o tom na sociálnej sieti.

Prezidentka pozvala Macrona na Slovensko, v Madride hovorila i s ďalšími lídrami
Foto: TASR archív

Francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi zagratulovala k druhému mandátu a víťazstvu v parlamentných voľbách a pozvala ho na Slovensko.

"S holandským premiérom Markom Ruttem a nemeckým kancelárom Olafom Scholzom sme hovorili najmä o posilnení obrannej spolupráce medzi našimi krajinami vrátane dlhodobej prítomnosti systémov Patriot na Slovensku," priblížila Čaputová.

Prezidentka SR sa tiež prvýkrát stretla s premiérkou Švédska Magdalenou Anderssonovou, ktorej krajina dostala na samite súhlas na vstup do Aliancie.

S britským premiérom Borisom Johnsonom a kanadským premiérom Justinom Trudeauom sa Čaputová rozprávala o situácii v ich krajinách, na Ukrajine a o ďalšej bilaterálnej spolupráci. Ako dodala, Trudeau v rozhovore oznámil, že Kanada v blízkom čase na Slovensku otvorí plnohodnotné veľvyslanectvo.

TASR