Pri akcii Voz obvinila NAKA 31 osôb, viacero z nich aj zadržala

2022. June 9. - 11:26

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje vo štvrtok pri akcii Voz pre podozrenie z majetkovej a hospodárskej trestnej činnosti. 

Pri akcii Voz obvinila NAKA 31 osôb, viacero z nich aj zadržala
Ilustračná fotka

Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie celkovo 31 osobám, z toho 25 fyzickým a šiestim právnickým. Viacero obvinených bolo zadržaných. Informuje o tom Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), pod ktorého dozorom zaisťovacia akcia prebieha.

ÚŠP spresnil, že aktuálne vykonávajú aj ďalšie zaisťovanie a procesné úkony, patrí sem aj 19 domových prehliadok. Zásah polície pre TASR potvrdila aj hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

"Policajti NAKA vykonávajú od skorých ranných hodín vo viacerých krajoch v rámci Slovenka zaisťovacie úkony. Cieľom je dokumentovať rozsiahlu závažnú ekonomickú trestnú činnosť," konštatovala.

Poznamenala, že pre úkony trestného konania zatiaľ nie je možné k prípadu poskytnúť akékoľvek bližšie informácie. "Aby nedošlo k zmareniu či sťaženiu účelu trestného konania," vysvetlila.

Portál Aktuality.sk informuje, že v rámci akcie obvinili generálneho riaditeľa národnej lotériovej spoločnosti Tipos Mareka Kaňku. Policajná akcia podľa portálu súvisí s biznisom s pohonnými látkami, daňovými trestnými činmi a s praním špinavých peňazí.

TASR