Pri obci Dolný Bar havaroval autobus, cesta je uzavretá - AKTUALIZOVANÉ

2022. November 3. - 11:17

Pri Dolnom Bare v okrese Dunajská Streda havaroval autobus. Najmenej deväť ľudí sa pri nehode zranilo.

Pri obci Dolný Bar havaroval autobus, cesta je uzavretá - AKTUALIZOVANÉ
Fotky z miesta nehody

V autobuse sa viezlo asi 50 cestujúcich. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Katarína Križanová.

K nehode došlo na ceste I/63. "Autobus zo zatiaľ nezistených príčin zišiel z vozovky, kde bočnou stranou narazil do stromov," informovala Križanová. Na mieste udalosti zasahujú hasiči z Dunajskej Stredy, Galanty a Trnavy. Poskytnutá je aj psychologická intervencia.

Podľa prvotných informácií mala vodička autobusu z doposiaľ nezistených príčin zísť vpravo mimo cesty do priekopy a naraziť pravou bočnou stranou do stromu.

"Vozidlo nakoniec skončilo späť na ceste. Autobus bol plne obsadený českými turistami, z ktorých viacero utrpelo pri nehode ľahšie, ale aj ťažšie zranenia. Na miesto bol privolaný aj záchranársky vrtuľník,"

uviedla polícia.

Policajti podrobili 43-ročnú vodičku dychovej skúške s negatívnym výsledkom. "Presné príčiny a okolnosti nehody vyšetrujeme. Policajti cestu I. triedy z dôvodu dokumentovania nehody a odstraňovania jej následkov úplne uzavreli," doplnila polícia.

TASR