Primátor Fiľakova Attila Agócs bude opätovne kandidovať

2022. June 30. - 11:17

Primátor mesta Fiľakovo v okrese Lučenec Attila Agócs chce v jesenných komunálnych voľbách obhájiť svoj post. Kandidovať bude za stranu Aliancia. Informoval o tom v stredu (29. 6.) večer na sociálnej sieti, kde predstavil aj 13 kandidátov na mestských poslancov.

Primátor Fiľakova Attila Agócs bude opätovne kandidovať
Foto: archív

Agócs je primátorom Fiľakova druhé funkčné obdobie, ako však uviedol, pracovných úloh je ešte dostatok. "Na dlhšie obdobie dopredu vidím, čo treba ešte v meste rozvíjať, čo dať do poriadku," uviedol súčasný primátor.

Pre rozvoj mesta je podľa jeho slov podstatné i mestské zastupiteľstvo, do svojho tímu preto k deviatim súčasným poslancom zvolili štyroch nových kandidátov.

"Aby sme predišli možným národnostným obavám, chcem verejne deklarovať, že naďalej mienime pracovať v prospech všetkých občanov mesta," dodal Agócs.

Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa budú konať 29. októbra. Kandidátne listiny sa môžu podávať do 30. augusta. Volebná kampaň sa začala 10. júna a skončí sa 48 hodín predo dňom konania sa volieb.

TASR