Prokurátor očakáva, že súd uzná obžalovaných v kauze Kuciak vinnými

2020. August 1. - 10:16

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Vladimír Turan očakáva, že súd uzná obžalovaných z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vinnými. Záverečné reči obžalovaných boli presne také, aké očakával.

Prokurátor očakáva, že súd uzná obžalovaných v kauze Kuciak vinnými
Foto: TASR – Jaroslav Novák

"Napádali všetky dôkazy a použili tie argumenty, ktoré uznali za vhodné na to, aby spochybnili dôkazy, ktoré svedčia proti nim,"

uviedol Turan. Mieni, že dôkazy proti obžalovaným sú dostatočné.

"Za roky praxe sa snažím ísť na pojednávanie s tým, že mám aspoň 80 percentnú istotu, že to obstojí. To je aj tento prípad,"

doplnil.

V kauze vraždy Jána Kuciaka odzneli v piatok posledné záverečné reči, a to obžalovaných Mariana Kočnera, Aleny Zsuzsovú, Tomáša Szabóa a ich obhajcov. Obžalovaní a ich právnici argumentovali údajnými nezrovnalosťami, prevažne vo svedectvách Zoltána Andruskóa.

Obhajca obžalovaného Mariana Kočnera Marek Para si tiež myslí, že Miroslav Marček nevidel fotky zo sledovania novinárov, ktoré sa našli u Mariana K.

"Je jednoznačne preukázané, že nevideli fotky zo sledovania. Miroslav M. popisoval iné fotky, než akúkoľvek fotku, ktorá bola prezentovaná z 'paparazzovania' novinárov, nemal dôvod klamať,"

doplnil.

Splnomocnenec poškodených Roman Kvasnica tvrdí, že si v piatok vypočul protiargumenty proti tvrdeniam, ktoré z jeho strany ani neodzneli. Navyše podľa neho neodzneli žiadne nové argumenty, a podľa toho, čo mal v piatok možnosť počuť, je potvrdená dôvodnosť obžaloby na všetkých obžalovaných.

"Myslím si, že sa dôkazná situácia vôbec nezmenila a uvidíme, ako rozhodne súd,"

uzavrel.

Rozsudok v kauze vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vynesie senát Špecializovaného trestného súdu 5. augusta.

TASR