R. Sulík: Gyimesi v konečnom dôsledku kritizuje predsedu vlády

2022. June 4. - 10:05

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) odmietol kritiku poslanca Györgya Gyimesiho (OĽANO) a jeho výzvu na odstúpenie pre zlyhanie pri rokovaní o sankčnom balíku EÚ a zákaze dovozu ruskej ropy.

R. Sulík: Gyimesi v konečnom dôsledku kritizuje predsedu vlády
Foto: TASR

Nakoľko embargo odsúhlasil na summite EÚ premiér Eduard Heger (OĽANO), kritizuje Gyimesi v konečnom dôsledku samotného predsedu vlády, uviedol v reakcii na vyhlásenie poslanca Sulík.

"Poslanec György Gyimesi nerozumie problematike. Ak ma kritizuje a vyzýva na odstúpenie, mal by si v prvom rade naštudovať fakty. Embargo odsúhlasil na summite premiér Eduard Heger, takže v konečnom dôsledku Gyimesi kritizuje samotného predsedu vlády," uviedol Matovič.

Minister dodal, že pred niekoľkými dňami ho líder OĽANO Igor Matovič obvinil z chránenia záujmov rafinérie Slovnaft a aktuálne ho jeho poslanec obviňuje, že Slovnaft poškodil.

"Pozíciu Slovenskej republiky, ktorú zaslalo ministerstvo hospodárstva, som priamo konzultoval s premiérom," zdôraznil Sulík a dodal, že ak bude mať Heger pocit, že svoju prácu nevykonáva riadne, má možnosť ho odvolať.

Gyimesi na piatkovej tlačovej konferencii uviedol, že Sulík nevyužil možnosť a nepripravil pre premiéra stanovisko k sankčnému balíku, ktoré by nepoškodilo záujmy Slovenska.

TASR