R. Sulík: Na vláde som bol poslednýkrát, na budúci týždeň podám demisiu

2021. March 17. - 14:23

Minister hospodárstva a líder koaličnej strany SaS Richard Sulík hovorí, že na vláde bol v stredu poslednýkrát. Budúci pondelok (22. 3.) alebo utorok (23. 3.) oznámi svoju demisiu prezidentke SR Zuzane Čaputovej, aby ju v stredu (24. 3.) mohla prijať. Demisiu postupne podajú aj ostatní ministri za SaS. Zo Sulíkových vyjadrení vyplýva, že neverí v odchod premiéra Igora Matoviča (OĽANO). Naďalej hovorí o ochote rokovať.

R. Sulík: Na vláde som bol poslednýkrát, na budúci týždeň podám demisiu
Foto: TASR – Milan Kapusta– Lukáš Grinaj

"My sme pripravení na rokovania, preto sme si dali čas. Ja som aj oslovil viacerých ľudí, keď ešte je potreba si nejaké veci vyjasniť,"

povedal Sulík. Dodal, že ak sa nič neudeje, podajú všetci ministri SaS demisiu do budúcej stredy. SaS avizovala odchod z vlády v prípade, že premiér neodstúpi. Naďalej trvá na jeho demisii.

Vládna kríza prepukla po nákupe ruskej vakcíny Sputnik V. Napätie v koalícii je dlhodobo. Všetky strany sa zhodujú, že nechcú predčasné voľby. Dosiaľ odstúpil minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO), čím OĽANO považuje požiadavku na rekonštrukciu vlády od SaS a Za ľudí za splnenú. Odišiel aj minister práce Milan Krajniak (Sme rodina). SaS a Za ľudí stále trvajú na demisii predsedu vlády. OĽANO sa za šéfa kabinetu postavilo. Prezidentka vyzvala premiéra na čo najskoršie ukončenie vládnej krízy.

TASR