Roberta Fica a Roberta Kaliňáka chce polícia stíhať väzobne

2022. April 21. - 17:47

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) chce väzobné stíhanie pre lídra Smeru-SD a poslanca Národnej rady (NR) SR Roberta Fica a tiež pre exministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Vyplýva to zo stanoviska polície na sociálnej sieti.

Roberta Fica a Roberta Kaliňáka chce polícia stíhať väzobne
Foto: TASR

"Ešte v stredu (20. 4.) vyšetrovateľ NAKA poslal spisový materiál na spracovanie podnetu na vyžiadanie návrhu na väzobné stíhanie obvineného R. F.," uviedla polícia.

Doplnila, že vo štvrtok spracoval vyšetrovateľ NAKA aj podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby obvineného exministra. "A to pre dôvodnú obavu, že bude pôsobiť na svedkov, znalcov, spoluobvinených alebo inak mariť objasňovanie skutočností závažných pre trestné stíhanie," vysvetľuje polícia.

Podľa Úradu špeciálnej prokuratúry vyšetrovateľ NAKA obvinil v rámci akcie Fica s Kaliňákom zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, ako aj pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva.

TASR