MV SR: Na troch miestach vyhlásili mimoriadnu situáciu

2013. March 15. - 08:09 | Régió

Množstvo cestných úsekov je neprejazdných pre nepriaznivé počasie.

Pretrvávajúca nepriaznivá poveternostná situácia výrazne komplikuje dopravnú situáciu na cestách na území Bratislavského, Nitrianskeho, Trenčianskeho a Košického kraja. Na viacerých úsekoch cesty nie sú zjazdné, lebo na nich uviazli autá, podobne ako na železnici vlaky. Ako agentúru SITA informovala sekcia integrovaného záchranného systému a civilnej ochrany MV SR, v noci zasadali krízové štáby. Starosta obce Trhová Hradská, prednosta Obvodného úradu Trebišov a prednosta Obvodného úradu Komárno vyhlásil mimoriadnu situáciu .

Ráno o 6:00 bola v Nitrianskom kraji nezjazdná cesta 2. triedy 2/562 medzi obcami/mestami Nitra – Cabaj Čápor - Šaľa, úsek cesty 1. triedy 1/63 Veľký Meder – Dunajská Streda – Bratislava, cesta 2. triedy 2/563 medzi obcami Kollárovo a Zemianska Olča v okrese Komárno a úsek cesty 1. triedy 1/509 medzi Štúrovom a Novými

V Trenčianskom kraji bola ráno neprejazdná cesta 3. triedy 3/50019 medzi Vrbovcami a Chvojnicou a cesta 3. triedy 3/58120 na úseku Lubina – Veľká Javorina.

Košický kraj má najviac problémov so zjazdnosťou niektorých cestných úsekov. Ráno bola neprejazdná cesta 1. triedy 1/50 medzi Košicami a Soroškou, ktorú od obce Hriadky v okrese Michalovce uzavreli. Rovnako neprejazdná je cesta č. E50 medzi Hriadkami a Michalovcami, cesta 1. triedy 1/79 v úseku Veľaty – Čerhov – Slovenské Nové Mesto, výjazd z Košíc na Nižnú Hutku a cestný úsek Slovenské Nové Mesto – Borša.

Nezjazdné sú aj niektoré cesty 3. triedy, konkrétne ide o úseky: Michaľany – Veľaty, Michaľany-Luhyňa, Michaľany – Lastovce, Michaľany – Kazimír, Sečovce – Parchovany, cestu v Černochove, Kravany – Albinov, Černochov – Cejkov - Bara, úsek Stankovce – Sečovská Polianka, úsek Novosad - Hraň a obec Hriadky, kde sú odstavené dva autobusy a niekoľko osobných áut.

Pre cestujúcich, ktorí uviazli na ceste, zabezpečili núdzové ubytovanie v pôsobnosti obcí, až kým sa situácia na cestách nezlepší alebo kým zabezpečia náhradnú kyvadlovú dopravu, resp. sprejazdnia železničnú trať a cesty. Na zabezpečenie záchranných prác nasadili záchranné zložky integrovaného záchranného systému, príslušníkov záchrannej brigády Malacky, Dobrovoľný hasičský zbor, Komplexná centrálna záchranná služba Gbelce a ďalšie sily a prostriedky.

Tags: snezenie, vyhrica