Za smrť utýranej Lucky začali stíhať aj matku

2013. May 28. - 11:35 | Régió

Za smrť utýranej Lucky Luknárovej začali stíhať aj jej matku Alexandru H. "Bolo jej vznesené obvinenie z týrania zverenej osoby," povedal pre agentúru SITA hovorca Krajskej prokuratúry v Bratislave René Vanek. Doteraz stíhali za týranie Lucky len jej otčima, ktorý je vo väzbe.

Alexandre H. ešte v apríli súd trestným rozkazom vymeral sedemmesačný trest za neoprávnené poberanie prídavkov na mŕtvu Lucku. Prokuratúra podala voči tomu odpor, pre ktorý sa mal konať dnes súd. Pred pojednávaním sa však novinári dozvedeli, že prokuratúra len v pondelok odpor vzala späť, čím sa trest stal právoplatným. Keďže si ho matka Lucie už odsedela vo väzbe, sudca ju hneď v pondelok prepustil na slobodu. Dlho si ju však neužila. Ako potvrdil Vanek, Alexandru H. následne zadržali a momentálne je v policajnej cele. Opäť ju chcú stíhať väzobne, pričom zločin týrania blízkej a zverenej osoby, z ktorého ju obvinili, je závažnejší ako neoprávnené poberanie prídavkov či pokus o vstup do cudzieho bytu, za čo Alexandre vymerali pôvodný trest sedem mesiacov. Trestná sadzba za týranie zverenej osoby sa pohybuje od dvoch do ôsmich rokov.

Luciu Luknárovú, ktorú utýrali a potom mŕtvu tri roky schovávali v byte, pochovali na ružinovskom cintoríne v Bratislave 4. apríla. Teraz by mala osem rokov. Päťročnú Luciu podľa polície na smrť ubil jej otčim. Prípad sa dostal na verejnosť vlani v septembri.

SITA

Tags: tyranie, Lucka