NOVINY.SK: Csáky mal pri priestupku ukázať neplatný preukaz poslanca

2012. January 24. - 15:11 | Belföld

Bývalý poslanec Národnej rady SR Pál Csáky sa podľa informácii portálu noviny.sk v pondelok pri policajnej kontrole údajne preukázal poslaneckým preukazom, a to aj napriek tomu, že už takmer dva roky nie je jeho držiteľom.


Celý prípad sa odohral podľa portálu popoludní na jednej z frekventovaných križovatiek v Bratislave v smere do Ivanky pri Dunaji. "Podľa nášho zdroja sa mal vodič modrej Octavie dopustiť priestupku, keď sa otáčal na svetelnej križovatke. To si však vraj všimli policajti z bratislavského krajského dopravného inšpektorátu, ktorí okamžite za vodičom auta vyštartovali," uviedol portál noviny.sk.

Policajti zistili, že za volantom auta sedí bývalý poslanec Pál Csáky, pričom sa vraj preukázal poslaneckým preukazom. "Dopravákov však nezaskočil natoľko, aby si nevšimli, že preukaz je už neplatný, a to rok a pol," píše portál s tým, že po upozornení na vypršanie platnosti bol exposlanec údajne podráždený.

Keď policajti cez operačné stredisko vysielačkou zisťovali, či majú neplatný preukaz odobrať, odpoveď po chvíli znela "nie". Exposlancovi nakoniec uložili 60-eurovou pokutu.

- sita/para -