SHMÚ: Nárazy vetra dosahujú ojedinele do 90 kilometrov za hodinu 

Nárazy vetra miestami dosahujú 50 až 70 kilometrov za hodinu, ojedinele až do 90 kilometrov za hodinu. Silný vietor bude na Slovensku fúkať ešte niekoľko hodín, potvrdil to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na profile na sociálnej sieti.

SHMÚ: Nárazy vetra dosahujú ojedinele do 90 kilometrov za hodinu 
Foto: TASR – Jaroslav Novák

„Po prechode studeného frontu sa na Slovensku rozfúkal veľmi silný juhozápadný až západný vietor. Ojedinele sme zaznamenali dokonca búrlivý vietor, teda priemerná rýchlosť bola vyššia ako 61 kilometrov za hodinu, konkrétne na letisku v Bratislave, Nitre a na Sliači”

– poznamenali meteorológovia. Prudký vietor (priemerná rýchlosť 50 až 61 kilometrov za hodinu) zaznamenal SHMÚ aj inde, napríklad v Piešťanoch, Dolnom Hričove, Poprade, Liesku či Telgárte.

SHMÚ vydal výstrahu druhého stupňa pred vetrom na horách pre okresy Poprad, Liptovský Mikuláš a Tvrdošín, ktorá platí do 21.00 h. V týchto okresoch sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 70 až 85 kilometrov za hodinu. Rovnako pre okresy Poprad, Liptovský Mikuláš, Bratislava, Senec, Pezinok, Trnava, Piešťany, Hlohovec, Nitra, Galanta a Dunajská Streda platí výstraha druhého stupňa pred vetrom. Ten môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 70 až 85 kilometrov za hodinu. Výstraha prvého stupňa pred vetrom platí vo zvyšných okresoch Slovenska.

TASR