Štefan Hamran: Polícia obvinila podozrivého z vraždy v Michalovciach

2023. January 4. - 11:50

Policajný vyšetrovateľ v stredu obvinil 18-ročného podozrivého z obzvlášť závažného zločinu vraždy, ku ktorej došlo na Nový rok (1. 1.) v Michalovciach. Informoval o tom policajný prezident Štefan Hamran. 

 Štefan Hamran: Polícia obvinila podozrivého z vraždy v Michalovciach
Na snímke zľava 1. viceprezident Policajného zboru (PZ) SR Branko Kišš, prezident PZ SR Štefan Hamran a viceprezident PZ SR Damián Imre počas tlačovej konferencie na tému Vražda v Michalovciach 4. januára 2023 v Bratislave. Foto: TASR - Jakub Kotian

"Dôkazy, ktorými vyšetrovateľ disponuje, sú natoľko silné, že nemal najmenšie pochybnosti, že spáchal skutok," skonštatoval policajný prezident. Vyzdvihol, že páchateľa sa podarilo identifikovať a zadržať necelých 48 hodín od skutku. Hamran predpokladá, že osoba bude väzobne stíhaná, vidí dôvody na väzbu.

Ako vyplýva z obvinenia, páchateľ mal konať v úmysle získať majetkový prospech. Hamran potvrdil, že obeť napadol po tom, ako si vybrala peniaze z bankomatu.

Podozrivého zadržali v Žiline, vo vlaku smerujúcom do Českej republiky. Komunikoval predtým aj so železničnou políciou v Košiciach.

"V tom čase ešte nevedeli, že osoba bude podozrivá zo spáchania tohto skutku," priblížil Hamran. Keď hliadku kontaktovali kolegovia z košickej polície, policajti zo stanice si na osobu spomenuli. Zistili, že jej popis zodpovedá popisu hľadaného, potvrdili smer cesty aj zakúpený cestovný lístok.

Obeťou vraždy bola 46-ročná Michalovčanka, ktorá na mieste podľahla niekoľkým bodným ranám. Obeť a páchateľ sa podľa doterajších zistení polície nepoznali.

TASR