Štúrovo: Policajti zachránili migrantov pred udusením

2022. May 1. - 10:06

Príslušníkom Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii UHCP sa podarilo pred udusením zachrániť nelegálnych migrantov, ktorých prevážali v dodávke z Maďarska. Policajti o ich prevoze získali operatívne informácie a na podozrivé auto si v piatok (29. 4.) počkali v Štúrove.

Štúrovo: Policajti zachránili migrantov pred udusením
Foto: polícia

Od skorého rána monitorovali oblasť v okolí hraničného priechodu, kadiaľ malo vozidlo s nelegálnymi migrantmi prejsť.

„Policajti dali vodičovi znamenie na zastavenie, ten však na výzvy nereagoval a pokúsil sa ujsť ďalej do vnútrozemia. Zastavili ho pri čerpacej stanici v obci Salka,“ uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Vodičom bol 29-ročný muž pochádzajúci z Ukrajiny, ktorý sa snažil previezť 13 nelegálnych migrantov pochádzajúcich zo Sýrie.

„Keď policajti otvorili ložný priestor vozidla, zistili, že ďalším prevozom cudzincov mohlo dôjsť k ohrozeniu života prevážaných. Dvaja z nich už boli pridusení a vo vozidle nebol riadny prívod vzduchu. Našťastie k vážnejším zraneniam nedošlo,“ povedala Bárdyová.

Prípad už prevzal vyšetrovateľ a v súčasnosti prebiehajú procesné úkony, po ktorých sa rozhodne o návrhu na väzbu pre obvineného muža. Tomu po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody v trvaní od sedem do desať rokov.

TASR