Štvorica vykradla obchod, pri ich úteku museli policajti použiť zbraň

Policajti z Dvorov nad Žitavou v okrese Nové Zámky museli na zadržanie osôb podozrivých z krádeže vlámaním do obchodu použiť zbraň. Pri zadržiavaní bola jedna osoba zranená, je v starostlivosti lekárov, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

Štvorica vykradla obchod, pri ich úteku museli policajti použiť zbraň
Ilustračná snímka

Oznámenie o krádeži vlámaním do obchodu v obci Podhájska prijala polícia v nedeľu 15. septembra po druhej hodine v noci. 

„Štyri podozrivé osoby rozbili betónovým stĺpom sklenenú výplň vchodových dverí. Z predajne si odniesli fľaše s destilátmi a cigarety za viac ako 1200 eur”

– uviedla Čuháková.

Z miesta činu sa pokúšali páchatelia uniknúť na osobnom vozidle, ktoré však spozorovala hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru v Dvoroch nad Žitavou. Vodič vozidla nereagoval na opakované výzvy polície na zastavenie vozidla a svojou bezohľadnou jazdou ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky. Policajti preto použili varovné výstrely do vzduchu.

Vodič vozidla však na ne nereagoval, preto boli policajti nútení použiť na zastavenie unikajúceho vozidla výstrely do pneumatík. Auto následne zastalo a jeho osádka sa rozutekala do okolitých polí a hájov, policajti po nich pátrali celé dopoludnie. 

„Všetci však boli zadržaní a už sú obvinení z trestného činu krádeže vlámaním”

– potvrdila Čuháková. Použitie donucovacích prostriedkov prešetruje Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR.

TASR