Svedok z Veľkej Mače videl Tomáša Sz. tri dni pred vraždou,obžalovaný to odmieta

Svedok René Nyitrai, ktorý vypovedal pred senátom Špecializovaného trestného súdu vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, videl obžalovaného Tomáša Sz. na benzínovej pumpe a pri Veľkej Mači tri dni pred vraždou novinára.

Svedok z Veľkej Mače videl Tomáša Sz. tri dni pred vraždou,obžalovaný to odmieta
Na snímke právny zástupca poškodenej Zlatice Kušnírovej Roman Kvasnica – Foto: TASR – Jakub Kotian

Obžalovaný to odmieta a tvrdí, že chce len odmenu, ktorú ponúkol expremiér Robert Fico (Smer-SD) po vražde. 

„Podľa môjho názoru svedok klame a podľa mňa to robí kvôli financiám, ktoré boli ponúknuté od štátu po vražde pána Kuciaka a pani Kušnírovej”

– reagoval Tomáš Sz.

Nyitrai sa podľa vlastných slov zastavil vo večerných hodinách 18. februára 2018 na benzínovej pumpe Slovnaft v Sládkovičove, kde zbadal auto Peugeot Partner alebo Citroen Berlingo. V ňom mal sedieť muž, ktorého v pondelok na súde stotožnil ako obžalovaného Tomáša Sz. Neskôr ho mal opätovne stretnúť pri odbočke na Veľkú Maču, kde mal ísť s autom podozrivo pomaly. Podľa obžalobnej verzie obhliadku Veľkej Mače a miesta činu v ten deň páchatelia nevykonávali.

Momentálne na súde vypovedá Marián Sehnal.

Priznal, že vyrobil pre Tomáša Sz. a Miroslava M. hlaveň k zbrani, na ktorú sa dal namontovať tlmič. Hlaveň bola neskôr použitá ako komponent zbrane na vraždu Jána Kuciaka.

Svoju žiadosť na zhotovenie zdôvodňovali tým, že predĺženú hlaveň majú odovzdať niekomu, komu dlžia peniaze.

Okrem neho vypovedali v pondelok pred súdom aj spolumajiteľ golfového areálu v Báči Erik Schwartz a niekdajší prevádzkar reštaurácie v rezorte Andrej Tóth. Videli, ako sa v areáli obžalovaný Marian K. stretáva s obžalovanou Alenou Zs. v mesiacoch po vražde novinára.

Z vraždy novinára a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní Marian K., Alena Zs., Tomáš Sz. a Miroslav M. Marian K. si mal podľa prokuratúry objednať Kuciakovu vraždu z pomsty za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti. Ku vražde novinára sa priznal Zoltán Andruskó, ktorý je za vraždu už právoplatne odsúdený po schválení dohody o vine a treste. Ku samotnej streľbe sa priznal Miroslav M., v prípade je naďalej obžalovaný. Údajný objednávateľ Marian K., sprostredkovateľka Alena Zs. a jeden z vykonávateľov Tomáš Sz. naďalej trvajú na svojej nevine.

TASR