Taxikár nerešpektoval dopravné značenie, zákazník mal pri sebe drogy

2022. September 23. - 11:04

Vodič taxíka v Nitre nerešpektoval dopravné značenie, čo si všimli policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky v Nitre. Vozidlo taxislužby spozorovala hliadka počas nočnej služby pri prechádzaní križovatkou ulíc Mikovíniho a Hviezdoslavova trieda v Nitre. Následnou kontrolou policajti odhalili drogy u zákazníka, ktorý sa v aute viezol ako spolujazdec, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Taxikár nerešpektoval dopravné značenie, zákazník mal pri sebe drogy
Foto: polícia

Policajti vodiča taxíka po nerešpektovaní dopravného značenia zastavili a vyzvali ho, aby predložil potrebné doklady. Zároveň vyzvali na predloženie dokladu totožnosti aj spolujazdca - zákazníka. Ten uviedol, že ho stratil a jeho stratu nenahlásil. Svoju totožnosť nevedel hodnoverne preukázať, preto ho policajti predviedli na obvodné oddelenie Nitra-západ.

Muž sa celý čas správal nervózne a roztržite, mal červené oči a javil známky požitia omamných a psychotropných látok, skonštatovala polícia.

Policajtom priznal, že je užívateľom drog - pervitínu a marihuany, a vydal im priesvitný plastový obal vo forme pevného kryštálu z bielej kryštalickej látky, päť plastových obalov s obsahom bielej kryštalickej látky, štyri priesvitné obaly s bielym práškom, zatavenú striekačku s bielou kryštalickou látkou, priesvitný obal s obsahom zelenej sušiny, sklenenú nádobku s obsahom hnedej kryštalickej látky, plastovú nádobu s pozostatkami kryštalickej látky, dve poškodené sklenené fajky a zo svojej ľadvinky digitálnu váhu, elektronickú cigaretu a finančnú hotovosť.

Muž je podozrivý zo spáchania trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

TASR