Tomáš Szabó je vinný z prípravy vrážd prokurátorov, trest mu nezvýšili

2022. October 25. - 10:50

Tomáš Szabó je vinný z prípravy úkladných vrážd prokurátorov. Od uloženia súhrnného trestu senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku v utorok upustil.

Tomáš Szabó je vinný z prípravy vrážd prokurátorov, trest mu nezvýšili
Foto: TASR

Za dostatočný považuje nepodmienečný 25-ročný trest odňatia slobody, ktorý si Tomáš Szabó odpykáva za účasť na úkladnej vražde novinára Jána Kuciaka, Martiny Kušnírovej a tiež za spolupáchateľstvo v prípade úkladnej vraždy podnikateľa Petra Molnára.

Tomáša Szabóa vylúčili na samostatné konanie po tom, čo na aprílovom pojednávaní priznal vinu. Skutky oľutoval. Súd preto vykonával v jeho prípade len dokazovanie, ktoré súviselo s výrokom o treste.

Vinný je z prípravy pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho. Tiež z trestných činov nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

V prípade ďalších obžalovaných je potrebné širšie dokazovanie. Pre prípravu vrážd prokurátorov čelí obžalobe štvorica Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Dušan Kracina a Darko Dragic. Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť na jeseň 2017. V prípade Šufliarskeho približne o rok neskôr.

TASR