Učiteľovi z Bratislavy hrozí niekoľkoročný pobyt za mrežami

Policajti odboru kriminálnej polície objasnili prípad mravnostnej trestnej činnosti, ktorej sa mal dopúšťať 51-ročný učiteľ zo základných škôl v Bratislave IV. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Učiteľovi z Bratislavy hrozí niekoľkoročný pobyt za mrežami
Ilustračná fotka: pixabay

Vyšetrovatelia Policajného zboru v tejto súvislosti obvinili zo zločinu sexuálneho zneužívania, zločinu výroby detskej pornografie a z ohrozovania mravnej výchovy mládeže spáchaných závažnejším spôsobom 51-ročného Petra z Bratislavy.

„Podľa doterajších informácií obvinený od decembra 2017 ako pedagogický zamestnanec zneužil svoju pozíciu učiteľa, vedel o nepriaznivých rodinných, sociálnych a majetkových pomeroch poškodeného 11-ročného chlapca. So zámerom sexuálneho kontaktu s maloletým nadviazal a udržiaval s ním a s jeho matkou priateľský vzťah”

– uviedol Szeiff.

Po získaní si dôvery umožnila matka chlapcovi navštevovať obvineného muža a prespávať uňho v domácnosti. Ten mal maloletého chlapca pri týchto stretnutiach fotografovať nahého, ako aj dotýkať sa ho na rôznych miestach. V dôsledku toho malo dôjsť u maloletého chlapca k zhoršeniu študijných výsledkov, ako aj zhoršeniu správania sa na vyučovaní.

Vyšetrovateľ Policajného zboru preto spracoval podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvineného muža, s ktorým sa sudca stotožnil. Obvinený muž je v súčasnosti stíhaný väzobne. V prípade preukázania viny hrozí v zmysle zákona za takéto konanie trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.  

TASR